آموزش رانندگی حرفه ای و تکنیک های رانندگی به صورت تصویری


چگونه راننده خوبی باشیم؟ قسمت اول: اصولی که باید یاد بگیریم.

همه ما بارها از دوست و آشنا شنیده ایم:  فلانی راننده قابلی است. وقتی کنار او می نشینیم احساس امنیت و آرامش می کنیم. دست فرمان خوبی دارد…

اما هیچ وقت از خود پرسیده ایم که چگونه فردی دارای چنین مهارتی می شود؟ حتما برای شما که به تازگی و یا چندسالی است که گواهینامه گرفته اید اما تمرین کافی رانندگی نداشته اید، رانندگی راحت و بدون استرس کمی سخت به نظر بیاید. دلیلش هم تنها یک چیز است: تمرین کم! هیچی چیزی در دنیا نیست که با تمرین بدست نیاید. بهترین و سخت ترین مهارت ها با تمرین قابل دستیابی است. تا به حال یک ژیمناست حرفه ای را دیده اید که چگونه حرکات قدرتی و کششی بسیار سخت را انجام می دهد؟ آیا بدون انجام تمرین کافی دست یافتنی است؟ مسلم است که پاسخ منفی است. در انجام هر کاری حتی برداشتن اولین قدم های یک نوزاد، تمرین حرف اول را می زند.

اما آیا تمرین به تنهایی می تواند تمام بار مسئولیت را از دوش ما بردارد؟ اگر به اندازه کافی تمرین کنید اما با اصول رانندگی آشنا نباشید و یکسری مهارت ها را درهم و برهم یاد بگیرید، باز هم می توان به شما گفت که راننده خوبی هستید؟

امروزه با رانندگانی در سطح شهر مواجه هستیم که شاید به ظاهر خوب رانندگی می کنند؛ چون لایی می کشند، تند می روند، مدام سبقت می گیرند و همه از سر راه آنها کنار می روند. اما اگر به اتومبیل آن ها نگاهی بیندازید، متوجه انواع ضربه خوردگی ها و تو رفتگی های تصادفات رانندگی می شوید که در اثر همین حرکات بوجود آمده اند. بی دقتی و اهمیت ندادن به قوانین رانندگی نتیجه ای جز این هم نخواهد داشت. بنابراین جدای از تمرین، دو اصل دقت و توجه به قوانین رانندگی هم اهمیت بسیار بالایی در مهارت رانندگی دارد. چه فایده ای دارد نیم کلاچ شما خیلی قوی باشد اما بلد نباشید که وقتی سر چهار راه می رسید، حق تقدم با چه کسی است و با حرکت اشتباه باعث بروز تصادف شوید؟

خب تا اینجا سه اصل را مطرح کردیم: دقت، احترام به قوانین و تمرین کافی. خب اما جای یک اصل دیگر هم باقیست که حتما تا به حال بارها و بارها خودتان را بابت آن سرزنش کرده اید: ممارست در تمرینات. یعنی هیچ وقت نا امید نشوید و آنقدر ادامه دهید تا به نتیجه دلخواه برسید. چند بار تا به حال پیش آمده است که هنگام انجام پارک دوبل، با شکست مواجه شده اید و وسط کار منصرف شده اید؟ یا اینکه از ترس خراب شدن پارک، در روزهای بعد به سراغش نرفته اید؟

این جاست که تفاوت افراد حرفه ای با افراد معمولی مشخص می شود. پس از ابتدا این اصول را برای خود مشخص کنید و بدون اینکه بخواهید یکی را دور بزنید یا از روی آن به هر دلیلی عبور کنید، با حوصله به انجام آنها بپردازید. گفتم “حوصله” . خب این هم از اصل بعدی. در یادگیری همواره صبر داشته باشید. رانندگی خوب با یک هفته و یکماه شدنی نیست. حداقل به شش ماه زمان نیاز دارد. بعلاوه شما هر روز یک مطلب جدید یاد میگیرید. پس امری است تمام نشدنی. به این ترتیب که اوایل یادگیری پیشرفت شما خیلی خیلی سریع است و وقتی حرفه ای تر شدید، سرعت پیشرفت شما کمتر می شود. چون دیگر بلد شده اید.

0 لایک
چه امتیازی می دهید؟
0 تا کنون ثبت شده است
فیلم دانلود سریال : جدید دانلود

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "جدید دانلود" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.

X